Co trzeba wiedzieć, zanim się zacznie odchudzanie

Otyłość przestała być czymś, z czym nie można sobie poradzić, gdy nie skutkują kolejne diety cud. Obecnie pojawiły się preparaty wydawane na receptę, które ułatwiają w naukowo udowodniony sposób utratę nadwagi. Preparaty owe działają na jeden z dwóch sposobów. Jednym z nich jest ograniczenie wchłaniania tłuszczów, innym zmniejszenie łaknienia. W tej sytuacji odchudzanie przestaje być „mission impossible”. Trzeba się tylko zdecydować na stosowny preparat. Jednym z częściej wybieranych leków tego rodzaju jest Xenical. Ostatnio pojawiła się nawet możliwość zamawiania go przez Internet.
Preparaty odchudzające

Preparaty odchudzające są w stanie przyspieszyć proces ograniczania wagi, ale nie każdy z nas z takiej pomocy może skorzystać. Zanim podejmie się decyzję o wspomaganiu odchudzania lekami, należy się upewnić, co do następujących faktów: Czy nadmierna waga stanowi zagrożenie dla zdrowia danej osoby? Preparaty odchudzające są przeznaczone dla tej części populacji, która ma istotne problemy z otyłością, a nie dla tych, którzy chcą obniżyć swoją wagę ze względów kosmetycznych. Za decyzją podjęcia takiej terapii przemawia przede wszystkim BMI przekraczające 27, czyli charakterystyczne dla osób otyłych.
Czego próbowałeś, aby schudnąć?

Program walki z nadwagą obejmujący preparaty odchudzające proponuje się zazwyczaj osobom, które mają za sobą nieudane próby obniżenia masy ciała. Jeśli należysz do tej grupy i Twoje wysiłki polegające na stosowaniu diety łącznie z aktywnością ruchową nie odniosły spodziewanego efektu, ratunkiem dla Ciebie może okazać się terapia lekami odchudzającymi wydawanymi na receptę.

Dla kogo leki odchudzające?

Leki przepisywane na receptę stosuje się wyłącznie w konkretnych okolicznościach. Niedopuszczalne jest zażywanie ich bez jakiejkolwiek kontroli lekarza. Sytuacja ta dotyczy również preparatów odchudzających. Zabronione jest stosowanie ich w następujących przypadkach: ciąża, lub planowanie dziecka, a także karmienie piersią. Anorektycy i epileptycy także nie powinni ich zażywać, podobnie osoby z zaburzeniami związanymi z jedzeniem, cukrzycy i posiadający zawyżony cholesterol. Nietolerancja laktozy i galaktozy też jest przeciwwskazaniem do ich stosowania.
Parę słów o Xenicalu

Xenical jest lekiem odchudzającym dostępnym jedynie na zlecenie lekarza. Aktywnym składnikiem, który odpowiada za jego właściwości odchudzające jest orlistat. Preparat ten ogranicza swe działanie wyłącznie do żołądka, Należy przez to rozumieć, że nie ingeruje w gospodarkę hormonalną, ani pracę serca. A to akurat często zdarza się przy stosowaniu innych środków odchudzających. Xenical ma wpływ na rozkład związków tłuszczowych. Ogranicza sorpcję tłuszczu ze spożywanych produktów spożywczych, który niewchłonąwszy się, zostaje wydalony z układu pokarmowego. A tymczasem pacjent nie przybiera na wadze