Problemy z przedwczesną ejakulacją

Przedwczesny wytrysk zwykle jest bardzo krępujący dla mężczyzny, któremu się przytrafi. Dolegliwość ta dotyka często młodych chłopców, którzy nie mają jeszcze doświadczeń seksualnych i bardzo łatwo reagują na bodźce seksualne. Jest to naturalne w tym wieku, jednak wielu z nich jest tym skrępowanych. Podobnie rzecz ma się u dorosłych mężczyzn, którzy lata pierwszych łóżkowych podbojów mają już za sobą, jednak między kolejnymi partnerkami mają duże przerwy, bądź pierwszy raz z nową osobą jest dla nich stresującą sytuacją. Także i w tym przypadku nie ma powodów do zmartwień, jednak kiedy przedwczesne ejakulacje występują zbyt szybko, warto skonsultować się z lekarzem, gdyż najprawdopodobniej jest to zaburzenie seksualne, mogące mieć swoje źródła w kłopotach z naszym zdrowiem. Poniżej omówione zostaną główne przyczyny przedwczesnej ejakulacji oraz metody zapobiegania jej, takie jak Priligy.
 Czy cierpię na przedwczesne wytryski?

Według lekarzy przedwczesne wytryski stają się problemem wówczas gdy regularnie mężczyzna nie potrafi sprostać ekscytacji seksualnej i ejakuluje przed upływem 60 – 120 sekund podczas lub przed zbliżeniem. To jedyne kryteria, według których klasyfikujemy przedwczesne wytryski jako zaburzenie. Między bajki należy włożyć opinie na temat odpowiedniej długości stosunku, ponieważ nie została ona jednoznacznie ustalona.
 Co powoduje przedwczesne wytryski?

Jak już wspomniano wyżej, problemy ze zbyt wczesną ejakulacją mogą sygnalizować, że w naszym organizmie coś dzieje się nie tak. Dokładna geneza przedwczesnych wytrysków nie jest znana, jednak mogą one wskazywać m.in. na kłopoty z układem krwionośnym lub zaburzenia neurologiczne. Także stosowanie niektórych leków i nadmierne spożywanie alkoholu może szkodzić wytryskom.

Najczęściej jednak wczesne ejakulacje są powodowane przez problemy psychiczne – negatywne emocje, takie jak niepokój (czy wręcz strach), brak pewności siebie, poczucie winy i stres mają swe odbicie w sypialni. Również panowie cierpiący na depresję mogą mieć problemy z opóźnieniem wytrysków. Jeśli w dzieciństwie miały miejsce jakieś przykre przeżycia, nie należy zapominać o tym, że zwykle rzutują one na dorosłe życie – w tym także na sferę seksualną.
Sposoby na opóźnienie wytrysku

Wielu osobom wyda się to dziwne, jednak pomimo powszechności problemu z przedwczesnym wytryskiem, wciąż nie dysponujemy dużą ilością leków na tę przypadłość. Właściwie istnieje tylko jeden lek dostępny na receptę, jednak oprócz tego opracowano także inne metody pomagające opóźniać wytrysk:
 Leki z apteki

Jak już było wspomniane, istnieje tylko jeden lek, w dodatku dostępny wyłącznie na receptę, który pomaga opóźnić wytrysk. Jest to Priligy, zawierający dapoksytynę, którego skład minimalizuje ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, natomiast pozytywnie wpływa na życie seksualne poprzez opóźnienie wytrysku nawet do 300%. Dłuższy stosunek to większe zadowolenie obojga partnerów.
 Środki o działaniu zmniejszającym czułość penisa

Bez recepty nabyć możemy lekko znieczulające żele i kremy, dzięki którym także wytrysk zostanie opóźniony, a stosunek przedłużony. Należy jednak stosować je ściśle według zaleceń, ponieważ źle stosowane, mogą negatywnie oddziaływać na doznania w trakcie stosunku. Ponadto jest to metoda, której stosowania nie ukryjemy przed partnerką, dlatego też nie przekona tych panów, którym zależy na dyskrecji.
 Ćwiczenia

Już Pawłow badał wykształcanie odruchów warunkowych. Nie jest tajemnicą, że można nauczyć ciało reagować w pożądany przez nas sposób. Dlatego też wielu mężczyznom poleca się wykonywanie ćwiczeń (ściskanie, „stop i start”, masturbacja wykonana przez partnera), które po dłuższym, regularnym treningu dają wymierne efekty i pomagają odzyskać kontrolę nad wytryskiem.
 Psychoterapia

Jak już było wspomniane, większość problemów z przedwczesnym wytryskiem wynika z problemów psychicznych. Z pewnością dolegliwości psychiczne nie są dokuczliwe wyłącznie przez powodowanie przedwczesnych wytrysków, dlatego też poleca się zmierzyć z nimi i wyleczyć je w gabinecie psychologa.
Leczenie operacyjne

Zabieg operacyjny polega na obniżeniu czułości penisa, co, jak wiadomo, pomoże opóźnić wytrysk i wydłużyć stosunek. Jednak z uwagi na to, że jest to głęboka ingerencja w struktury organizmu i wiąże się ona z dużym ryzykiem powikłań, traktuje się tą metodę jako ostateczność.