Skutki łysienia u mężczyzn

Łysienie jest bardzo kłopotliwą dolegliwością, która przede wszystkim odbija się na wyglądzie zewnętrznym. Są na nią narażeni głównie panowie, którzy zmagają się z tak zwanym łysieniem androgennym. Należy podkreślić, że nagła utrata włosów negatywnie wpływa na psychikę każdego człowieka, wprowadzając go w problemy emocjonalne. Niekiedy mężczyzna nie potrafi zaakceptować swojego wyglądu, co może być przyczyną depresji. Osoby zmagające się z łysieniem powinny skorzystać ze współczesnej medycyny, z pomocą której można zahamować proces wypadania włosów. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się estetyczną fryzurą.

Nagła utrata włosów

Utrata włosów najczęściej następuje na skutek działania tak zwanych androgenów. Wspomniane hormony bardzo negatywnie wpływają na porost włosów, powodując jednocześnie ich nadmierne wypadanie. Genetycznie wrażliwe mieszki włosowe po prostu nie są w stanie dalej się rozwijać. Włosy stają się bardzo słabe, co w krótkim czasie doprowadza do powstania łysiny. Należy zaznaczyć, że nie ma granicznego okresu, kiedy objawy stają się uaktywnione. Łysienie najczęściej jest genetyczną przypadłością, która dochodzi do głosu w wieku średnim. Niestety, młodzi ludzie również muszą się z nią zmagać. Nawet osiemnasto – czy dziewiętnastolatkowie mogą walczyć z tą dolegliwością.

Łysienie najczęściej przebiega według określonego schematu opartego na zmianie linii włosów. Najczęściej przerzedzają się włosy na skroniach oraz na czubku głowy. Proces na początku tworzy charakterystyczna literę „M”, a następnie pogłębia się do kształtu „podkowy”. Oczywiście kształt łysiny jest kwestią indywidualną, jednakże najczęściej przebiega ona właśnie w ten sposób.

Najczęstsze metody leczenia

Współczesna medycyna daje nam do wyboru wiele metod leczenia łysiny, które można dopasować do swojej dolegliwości. Sporym powodzeniem cieszy się chirurgia plastyczna, która daje niemalże natychmiastowe efekty. Niestety, poszczególne zabiegi trzeba regularnie powtarzać. Operacja z wykorzystaniem wolnego płata skóry czy przeszczepy to zabiegi, na które nie stać większości z nas. Nic dziwnego, że panowie sięgają po suplementy diety, które dają złudne poczucie zwalczania problemu. Producenci naturalnych kremów żerują na naiwności konsumentów, a ich produkty nie są poparte żadnymi rzetelnymi badaniami. Wszystko to sprawia, że ani inwazyjna chirurgia, ani suplementy nie są dobrym rozwiązaniem. Obecnie specjaliści polecają środek o nazwie Propecia, który wyróżnia się wysoką skutecznością działania (99%). Jest to lek na receptę z udowodnioną skutecznością w leczeniu łysienia. Warto odwiedzić swojego lekarza, aby wskazał nam odpowiednią metodę kuracji. Możemy także postawić na alternatywną formę wizyty, korzystając z internetu. Dzięki poradzie online szybko dowiemy się, dlaczego Propecia cieszy się uznaniem wśród specjalistów. Na pewno będziemy pozytywnie zaskoczeni działaniem wspomnianego specyfiku, który wpłynie także na odrost włosów.